Uygulamalarımız

Kliniğimizde Uygulanan Medikal Uygulamalar

Endoskopik İşlemler

Kliniğimizde endoskopik işlemler Fujinon 600 serisi ile yapılmaktadır. İşlem sırasında tanı koymanın yanı sıra, biyopsi almak ve koterizasyon, polip çıkarma, enjeksiyon ve bant atılması gibi tedavisel işlemler de yapılmaktadır. Gastroskopi ile yemek borusu, mide, ve onikiparmak barsağı değerlendirilirken, kolonoskopi ile tüm kalın barsak ve terminal ileum adı verilen ince barsağın son kısmı da değerlendirilmektedir.

Mide Balonu

Mide balonu yerleştirilme işlemi, ağızdan mide içine boş bir balon yerleştirildikten sonra yerleştirilen balon şişirilir ve hastanın midesinde bir dolgunluk oluşturulup, tokluk hissi sağlanır. Mide balonu yerleştirme operasyonu mide küçültme ameliyatı yöntemlerinden farklı olarak, ameliyatsız bir yöntem olarak kliniğimizde uygulanmaktadır.

Kolon Yıkama

Kolon Yıkama: Kolon hidroterapi de denilen bu yöntem kliniğimizde 2 amaçla kullanılmaktadır.

1)Diyet yapmadan, bir gece önce barsak boşaltıcı ilaçlar içmeden ve lavman yapmaya gerek kalmadan , veya acil bir durumda kolonoskopi yapılmasına karar verildiğinde barsağınız doktorunuz tarafından yıkanır ve işleme alınırsınız.

2)Barsak detoksu amacıyla kolon hidroterapi. Modern yaşamın hepimize sunduğu katkı maddeli, toksinli, ilaçlı yaşam, ya da çağımızın sorunu olan kabızlıkta barsak detoksu için kolon yıkama mucizevi faydaları olan bir uygulamadır.

Kolon yıkamada anüse yerleştirilen bir kanül yardımıyla barsak yıkama yapılır. 45 dakikalık bir işlemle barsağınız bakteri ve parazit filtrelerinden geçirilmiş ve uv ışığı uygulanmış su 38 derece sıcaklığa getirildikten sonra kullanılmaktadır. Bunun için FDA onaylı Aquanet APS-100 kolon yıkama cihazı kullanılmakta ve FDA eğitim sertifikalı doktorunuz tarafından uygulanmaktadır.

ERCP

High-end equipment at your service

ERCP adı verilen safra kanalı ve pankreas taş ve hastalıklarında tanı ve tedavi yöntemi ise anlaşmalı hastanelerimizde yaptığımız diğer bir işlemdir.

Diyet ve egzersiz yardımı ile kilo veremeyen kişilere kilo vermelerine yardımcı olmak amacıyla,15 dakika süren endoskopik bir işlemle, mideye balon yerleşt,r,lmekte ve istenildiği zaman yine endoskopik olarak bu balonun çapında değişiklik yapılabilmektedir. Böylece obezite cerrahisine gerek olmayan ya da tıbbi açıdan yapılamayan , ancak kilo vermesi gerekli obez ya da aşırı kilolu bireylerin kilo vermesi sağlanmaktadır.

PEG

Ağız Yoluyla yeterli beslenemeyen hastalarda uygulanan endeskopi yolu ile karına yerleştirilen beslenme tüpü işlemidir. PEG uygulaması 2-3 haftadan daha uzun süre ağız yolu ile beslenemeyen veya yutma sıkıntısı çeken hastalarda beslenmeyi sağlamak ve desteklemek amacı ile kullanılır.